Ahoj, strach!

Ahoj, strach! Iryna Zelyk

13,64 €

Ahoj, strach!

skladom
Množstvo
Zostávajúca suma na bezplatné doručenie: 50,00 €

Kniha Ahoj, strach!

Autor: Iryna Zelyk

 

Príbeh o tom, ako pochopiť a prijať svoj strach. Knižka nie je určená iba malému čitateľovi, ale môže sa stať aj pre rodiča inšpiráciou, ktorú dokáže prispôsobiť potrebám svojho dieťaťa.

Téma strachu sa týka každého človeka, a nie iba malého, ale aj dospelého. V knihe sa autorka venuje štyrom „typom strachu“. Strachu z opustenia, strachu z toho, že sa nebudeme páčiť ostatným, strachu z tmy a strachu z príšery. Pre prvé dva býva impulzom túžba, pre zvyšné dva nepríjemný zážitok.

 

Kto by sa nechcel dostať do školy, v ktorej vás naučia, ako zvládnuť svoj strach? Líštička Umu, vĺčik Blesk, slimák Félix a súrodenci jašteričky Lolo a Lili zažívajú svoj prvý deň práve v takejto v škole života. Zvieratká sú zvedavé a veľmi sa tešia, ale zároveň každé z nich prežíva vo svojom vnútri strach rôzneho druhu. Jašteričky sa boja tmy, slimáčik má svoju príšeru, vĺčika trápia obavy ostať bez mamy a líštička sa až príliš zaujíma o názor ostatných a bojí sa, že sa im nebude páčiť.

Našťastie je tu múdra pani učiteľka, ktorá svojim žiakom pomôže stretnúť sa so svojimi strachmi, spoznať ich a pochopiť a ukáže im, že ich zvládnutím v sebe nájdeme silu, ktorú máme vo svojom vnútri. Žiaci tak zažijú jedinečnú skúsenosť. Verili by ste, že to dokáže každý z nás? Knižka nie je určená iba malému čitateľovi, ale môže sa stať inšpiráciou aj pre rodiča, ktorú dokáže prispôsobiť potrebám svojho dieťaťa.

 

Ilustrácie pripravila talentovaná študentka Vysokej školy výtvarných umení Viktoria Radushynska. Vybrala som si Viktoriu, aby ilustrovala môj príbeh, už po druhýkrát. Keďže kniha píše o láske, veľmi som chcela spodobiť dej pomocou minimalistického štýlu ilustrácií, čo bola pre Viktóriu celkom výzva. Jej snaha a talent ma opäť prekvapili a každý obrázok by dokázal vyjadriť emóciu aj bez textu.

 

Knihu editovala úžasná žena, Soňa Borušovičová. Soňa je spisovateľka, editorka a zakladateľka super projektu Literárny dom, ktorý združuje všetko, čo autori kníh potrebujú, pod jednou strechou. Rozhodla sa pomáhať autorom, pretože vie, čo tá cesta odnáša, chcela robiť to, čo miluje a pretože v tom sa skrýva jej jedinečnosť.

Ilustrácia: Viktoria Radushynska
Počet strán: 52
Väzba: Tvrdá
Papier: 100% recyklovaný
Jazyk: Slovenský
Rozmer: 210x210mm
Vydavateľstvo: Female Force s.r.o.
Rok vydania: 2021

 

 

Iryna Zelyk je autorka nezvyčajných rozprávkových príbehov o detských pocitoch. Za každým príbehom je životná situácia a pocity, ktoré zažil takmer každý. Súrodenecká krivda, sebadôvera či jedinečná rodičovská láska. Pocity, ktoré veľakrát ostávajú nepochopené, neprijaté alebo potlačené do úzadia. Sú to vlastne príbehy zo života, prenesené do rozprávkového sveta, ktoré otvárajú detské srdcia.

STRACH_IZ

Špecifické referencie

Produkty z tej istej kategórie ( 7 produktov z rovnakej kategórie )