• Vypredané

Ľúbim ťa Iryna Zelyk

13,64 €

Ľúbim ťa

Vypredané
Množstvo
Zostávajúca suma na bezplatné doručenie: 50,00 €

Kniha Ľúbim ťa Iryna Zelyk

Autor: Iryna Zelyk

 

Príbehy zo života malého slimáčika Félixa precítite až v duši, pretože rozprávajú o jedinečnej rodičovskej láske. Prihovára sa nielen detským srdciam, ale aj tým dospelým.

Stranu po strane zaujímavý dej knižky ubezpečuje dieťa, že je milované, aké je. Zároveň inšpiruje rodiča zamyslieť sa nad tým, ako veľmi sa dieťa potrebuje cítiť milované a poukazuje na situácie, kedy správanie rodiča môže ovplyvniť detské vnímanie rodičovskej lásky.

 

Plne ilustrovaná knižka rozpráva príbehy zo života malého slimáčika Félixa. Félix je veselá bytosť so slobodnou dušou, ktorá veľmi miluje svojich rodičov ako každé dieťa. Pretože ich tak veľmi ľúbi, v niektorých situáciách, keď pochybí alebo neposlúchne, rozmýšľa, či ho rodičia milujú aj napriek jeho chybám.

Félix sa dostáva do vypätých situácií, pomocou ktorých spoznáva svoje pocity a objavuje nové životné hodnoty. Na konci príbehu nachádza aj hranicu medzi slobodou a zodpovednosťou, čo ho naučí, že hoci sú všetky jeho pocity správne a rodičia ho stále milujú, nie všetky druhy správania sú prijateľné.

 

Rodičovská láska je jedinečná. Je úprimná, nezištná, je to láska, ktorá nepodmieňuje, tá, ktorá odpúšťa. A preto je pocit nepodmienečnej rodičovskej lásky taký veľmi dôležitý pre každé dieťa.

 

„Keby rodičovská láska hovorila ľudskou rečou, povedala by dieťaťu: si tu správne, vnímam ťa, chápem ťa, počujem ťa, milujem ťa také, aké si, dávam ti slobodu a budem vedľa teba kráčať, aby som ťa mohol/mohla ochrániť a učiť sa od teba."

 

Keďže príbeh sa zaoberá pocitmi, nie sú žiadne vekové obmedzenia čitateľa. Vďaka výrazným, reálnym a zároveň magickým ilustráciám je knižka vhodná už aj pre malé trojročné detičky.

Kniha vyrobená s láskou

Kniha je plne ilustrovaná a príbeh sa odohráva na 52 stranách 100 % recyklovaného papiera. Pretože na životnom prostredí záleží.

 

Ilustrácie pripravila talentovaná študentka Vysokej školy výtvarných umení Viktoria Radushynska. Vybrala som si Viktoriu, aby ilustrovala môj príbeh, už po druhýkrát. Keďže kniha píše o láske, veľmi som chcela spodobiť dej pomocou minimalistického štýlu ilustrácií, čo bola pre Viktóriu celkom výzva. Jej snaha a talent ma opäť prekvapili a každý obrázok by dokázal vyjadriť emóciu aj bez textu.

 

Knihu editovala úžasná žena, Soňa Borušovičová. Soňa je spisovateľka, editorka a zakladateľka super projektu Literárny dom, ktorý združuje všetko, čo autori kníh potrebujú, pod jednou strechou. Rozhodla sa pomáhať autorom, pretože vie, čo tá cesta odnáša, chcela robiť to, čo miluje a pretože v tom sa skrýva jej jedinečnosť.

Ilustrácia: Viktoria Radushynska
Editácia: Soňa Borušovičová
Počet strán: 54
Väzba: Tvrdá
Papier: 100% recyklovaný
Jazyk: Slovenský
Rozmer: 210x210mm
Vydavateľstvo: Female Force s.r.o.
Rok vydania: 2020

 

Iryna Zelyk je autorka nezvyčajných rozprávkových príbehov o detských pocitoch. Za každým príbehom je životná situácia a pocity, ktoré zažil takmer každý. Súrodenecká krivda, sebadôvera či jedinečná rodičovská láska. Pocity, ktoré veľakrát ostávajú nepochopené, neprijaté alebo potlačené do úzadia. Sú to vlastne príbehy zo života, prenesené do rozprávkového sveta, ktoré otvárajú detské srdcia.

LUBIM_IZ

Špecifické referencie

Produkty z tej istej kategórie ( 7 produktov z rovnakej kategórie )