• Vypredané

Ja a Pánko Hnev Iryna Zelyk

15,00 €

S DPH

Ja a Pánko Hnev

Množstvo
Vypredané
Zostávajúca suma na bezplatné doručenie: 50,00 €

Kniha Ja a Pánko Hnev

autor: Iryna Zelyk

 

Knižka o detských pocitoch. Inšpiruje rodičov a ich deti, ako sa dá pochopiť vlastný hnev a ako sa s ním vysporiadať.

V krásne ilustrovanej knižke porozpráva čitateľom líštička Umu nezvyčajný zážitok zo svojho života. Umu dokáže cítiť, ľúbiť, radovať sa aj smútiť, smiať sa, ba i plakať. A často sa aj hnevá. Jednoducho sa zlostí, keď musí napríklad vyhovieť rodičom alebo ustúpiť priateľom. Alebo keď sa jej nepodarí postaviť vežu zo šišiek. Niekedy sa ofučí aj kvôli tomu, že je čas ísť jesť alebo sa učiť v ich líščej škole. Skrátka, hnevá sa, ak sa veci okolo nedejú podľa jej predstáv. Po stretnutí s Ním sa ale všetko zmení a Umu sa naučí ohromnú vec.

Hnev patrí jednoznačne k tým menej príjemným prejavom zo širokej škály pocitov. Ak ho nezvládneme, dokáže veľmi ľahko obalamutiť zdravý rozum a „tváriť sa“ pritom oprávnene. Keďže emocionálny svet dieťaťa sa každou prežitou situáciou vyvíja, aj detský hnev môže byť vyjadrený naozaj naplno a vášnivo, a jeho sila môže ešte rásť priamo úmerne s vlastným vnútorným zmätkom či nepochopením zo strany okolia.

Preto je veľmi užitočné si uvedomiť, že iba my rodičia môžeme ukázať deťom, ako zámerne pracovať s emóciami a ako ich zvládnuť tak, aby ostali v prirodzenej miere a nevymkli sa im spod kontroly. Nikde inde sa to nenaučia. Keďže tam vonku sú vystavované väčšinou situáciám, pri ktorých sa od nich vyžaduje, aby sa ovládali a prispôsobovali určitej spoločenskej norme, je nesmierne dôležité, aby doma, v kruhu svojich blízkych, mohli slobodne a naplno vyjadrovať svoje pocity a takto sa s nimi učili pracovať.

 

Knižka je vytlačená na zrecyklovanom papieri.

 

Počet strán: 53
Väzba: Tvrdá
Jazyk: Slovenský
Rozmer: 230x230mm
Dátum vydania: 2020
Vydavateľstvo: Female Force s.r.o.

Iryna Zelyk je autorka nezvyčajných rozprávkových príbehov o detských pocitoch. Za každým príbehom je životná situácia a pocity, ktoré zažil takmer každý. Súrodenecká krivda, sebadôvera či jedinečná rodičovská láska. Pocity, ktoré veľakrát ostávajú nepochopené, neprijaté alebo potlačené do úzadia. Sú to vlastne príbehy zo života, prenesené do rozprávkového sveta, ktoré otvárajú detské srdcia.

IRYNA ZELYK
HNEV_IZ

Špecifické referencie

  • Registrácia

Registrácia

Už máte účet?
Prihláste sa namiesto toho Alebo Reset hesla