Malá Haňa Kika Belicová

15,45 €

Malá Haňa Kika Belicová

Množstvo
skladom
Zostávajúca suma na bezplatné doručenie: 50,00 €

Autorka Kika Belicová vytvorila koncept Malá Haňa, ktorý predstavuje detskú jogu hravou formou. 

Vznik je inšpirovaný jej skutočným príbehom. Ako každej matke na materskej dovolenke, aj jej po čase chýbala akási psychohygiena. Ako bývalej športovkyni to bol hlavne pravidelný pohyb. Vybrala si preto jógu, ktorej sa začala na materskej venovať. Jej dcéra Hanka, podľa ktorej je pomenovaná kniha "Malá Haňa" mala 2,5 roka, keď začala spolu s ňou navštevovať hodiny jógy pre dospelých.

Na základe tejto skúsenosti, keď videla ako Haňa opakuje pozície, jej napadlo vytvoriť priestor, kde by aj iné maminy mohli s deťmi cvičiť jógu, a tak si spríjemňovať chvíle mimo domáceho prostredia. Časom pribudol nápad o detských básničkách, ktoré súvisia s jógovými pozíciami. Tie nezostali len na papieri, ale podarilo sa ich vydať do knižnej podoby.

Kniha pozostáva z 15 básní, ktoré sú inšpirované jógovými pozíciami, hlavne v zvieracej tématike. Ilustrácie sú veľmi milé a jednoduché, aby dieťatko mohlo danú pozíciu skúsiť napodobniť podľa obrázku alebo podľa slovného návodu, ktorý báseň ponúka. Každá báseň má svoju ilustrácium ktorá je kreslená podľa reálnej predlohy dcéry Hanky.

Dnešná doba prináša zhon, napätie a stres. Preto čas s deťmi strávený čítaním, cvičením nás môže spomaliť a vrátiť do prítomného okamihu aspoň na chvíľu.


Počet strán: 55

Väzba: Tvrdá

Jazyk: Slovenský

Dátum vydania: 2022

Ilustrácie: Lenka Pacako

Úprava textu: Tánička Ušalová, doc. PhDr. Marta Kováčová, PhD.

Dizajn: Hanka Hudák


Kika Belicocová - tvorca hravej edukácie. 

MALAHANA

Špecifické referencie