ADVENT S DEŤMI. PORADÍME VÁM, AKO PRIPRAVIŤ ORIGINÁLNY ADVENTNÝ KALENDÁR.

On: comment Comment: 0 favorite Hit: 94

Onedlho sa začne ten magický čas v roku, keď Vianoce budú na dosah a deti začnú odpočítavať dni – Advent. Vo všeobecnosti toto obdobie znamená duchovnú prípravu na Vianoce, stíšenie sa, spomalenie. V ľudovej tradícii ide o magické obdobie, do ktorého patria aj stridžie dni, ktoré sú opradené rôznymi poverami a rituálmi. Tie mali rodine zabezpečiť zdravie, hojnosť a dobrú úrodu.

Čokoládový alebo personalizovaný

Rodičia pripravujú pre svoje deti adventné kalendáre, ktoré im darujú 1. decembra s tým, že do Vianoc ostáva 24 dní a adventný kalendár pomáha dieťatku s odpočítavaním do vytúženého Štedrého dňa. Najviac sa uchytili čokoládové adventné kalendáre, no niektorí rodičia sa rozhodli pripraviť svojim deťom inú formu adventného kalendára s vrecúškami. Takéto kalendáre obsahujú buď nejakú zdravú sladkosť, drobnú hračku alebo vianočnú aktivitu vo forme odkazu. Fantázii sa v tomto prípade medze nekladú. Každý rodič pozná svoje dieťa najlepšie a vie, čím ho najviac zaujme. Akým spôsobom pripravíte adventný kalendár, je iba na vás a veku dieťatka.

Tipy na aktivity s deťmi počas Adventu

Nám sa veľmi páči nápad vytvoriť adventný kalendár so spoločnými aktivitami. Ich cieľom je  pomôcť rodine spoločne sa naladiť na Vianočné obdobie a plniť pôvodnú myšlienku Adventu -  spomalenie. Do jednotlivých vrecúšok či políčok môžete schovať vo forme odkazu tieto aktivity:

  • Spoločné pečenie perníkov.
  • Aranžovanie imela či vianočnej výzdoby.
  • Tvorba vianočných pohľadníc, ktoré zašlete svojim blízkym.
  • Spoločný výber a nákup vianočného stromčeka.
  • Čítanie vianočných príbehov.
  • Krásnym adventným zážitkom je aj návšteva divadla. Ide o jediný čas v roku, keď sa hrá predstavenie Luskáčik, ktoré má magickú atmosféru. 
  • Pokiaľ by ste mali šťastie na sneh, určite si naplánujte spoločné stavanie snehuliaka, guľovačku alebo sánkovačku. 
  • Ak máte staršie deti a záľubu v našich slovenských tradíciách, môžete skúsiť niektorý z rituálov, ktoré naši predkovia počas Adventu robievali. Spájajú sa hlavne s dňom Lucie, Barbory či Mikuláša.

Náš tip na krásne závesné Adventné kalendáre, ktoré môžete využiť opakovane niekoľko rokov:

Adventný kalendár na zavesenie od dánskych značkiek Liewood a Konges Slojd s 24 vreckami na schovanie malých darčekov, sladkostí či vianočných odkazov.

Estetický dizajn s vianočnou potlačou krásne doplní vašu výzdobu. Kvalitné prevedenie zaručí, že ho môžete využívať niekoľko rokov a dokonca ho môžu vaše deti darovať svojim deťom, ako nostalgickú spomienku na vlastné detstvo. 

Vyrobený zo 100% bavlny s rozmermi 70 x 120 cm. 

Pokiaľ sa vám zdá 24 okienok veľa, úplne elegantným spôsobom je Adventný kalendár rozdelený do štyroch týždňov, ako štyri Adventné nedele.

Takéto rozdelenie je vhodné pre väčšie deti alebo hodnotnejšie darčeky, či myšlienku dodržiavania štyroch adventných nediel, pri ktorej sa zapaľujú sviečky a každá z nich má svoj vlastný význam. Skvelý spôsob, ako sa o tom porozprávať a pripomenúť si tradície.

Vyrobený zo 100% bavlny s rozmermi 40 x 60 sm.

KS.png

Nástenný Adventný kalendár s potlačou vianočných zajačikov, ktorí si ťahajú na sánkach svoj vianočný stromček je rozkošnosťou, ktorú budú vaše deti milovať.

Darčeky sa vešajú na kovové krúžky so stuhou. Ideálny pre hravé drobnosti či sladkosti alebo aj adventné odkazy. 

Krásny Adventný čas a pohľad na rozžiarené detské očká vám želá Little Hipster shop. 

www.littlehipster.sk

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December