Hurá sneh! Ako vyberať kvalitné zimné oblečenie pre deti tak, aby sme dokázali vytvoriť základ pre kapsulový šatník

person Posted By: Matus Rajnoha list In: Infošky On: comment Comment: 0 favorite Hit: 325

Keď sa opýtate svojich detí, ktoré ročné obdobie majú najradšej, veľa z nich bez váhania hlasuje za zimu. Dôvod je jasný, zimné športy a zábava v snehu. Pre rodičov vie byť obliekanie detí do zimy a snehu veľká dilema. Poradíme vám, ako z tohto strašiaka spraviť praktickú záležitosť. Našou inšpiráciou sú severské krajiny, kde deti trávia veľa času v prírode, za akéhokoľvek počasia a práve preto sa severania stali expertmi na funkčné oblečenie a obliekanie do zimy.

Hlavné zásady, na ktoré sa oplatí pri nákupe zimného oblečenia pre deti myslieť

1. Vrstvenie je jedna z hlavných zásad, ktorej sa držia severania. V zimných mesiacoch sa v obliekaní spoliehajú na tri hlavné vrstvy. Prvú, termoizolačnú vrstvu, ktorá sa oblieka priamo na kožu. U malých detí to môžu byť bavlnené body alebo termo súprava z vlny. V súčasnosti je veľmi populárna merino vlna, ktorá má oproti tej štandardnej dlhšie vlákno, tým pádom nepichá a má vynikajúce termoizolačné vlastnosti. Strednú vrstvu tvoria mikiny a svetre z prírodných materiálov ako 100 % bavlna alebo rôzne hrejivé vlny najvyššej kvality. No a tretia, najvrchnejšia vrstva chráni dieťa priamo pred nepriazňou počasia ako vietor, sneh alebo dážď. A tu sa dostávame k ďalšiemu kritériu, ktoré treba pri výbere detského zimného oblečenia zohľadňovať.

2. Funkčnosť materiálov je najdôležitejšia, pretože iba funkčné materiály dokážu poskytnúť počas chladných mesiacov teplotný komfort. Funkcie materiálov, ktoré nás okrem hrejivosti zaujímajú najviac sú „vodeodolnosť“, vtedy sledujeme vodný stĺpec, „vetruvzdornosť“ a zároveň priedušnosť materiálov, aby sa dieťa neparilo ako v skleníku. Na bežné hranie sa vonku stačí vodný stĺpec 8 000 mm a priedušnosť 5 000 g/m2/24h, na lyžovačku odporúčame vodný stĺpec aspoň 10 000 mm a priedušnosť 8 000 g/m2/24h.

3. Zdravé a ekologické materiály, z ktorých je detské oblečenie šité, je rovnako dôležitý aspekt, ktorý by mali moderní rodičia sledovať. Veľa necertifikovaných materiálov a impregnácií zimného oblečenia obsahuje, bohužiaľ, toxické látky, ktoré vaše dieťa nosí na pokožke a takisto ich vdychuje. Problém toxických látok, ktoré obsahuje lacné oblečenie sa však netýka iba zimnej výbavy. Zaujímať sa o pôvod materiálov, ekologické certifikácie, o etický rozmer vzniku oblečenia má veľký význam pre naše zdravie, aj zdravie našej planéty. Preto odporúčame pri oblečení hľadať impregnáciu BIONIC Finish Eco.

4. Kvalita strihov vám zaručí, že oblečenie bude vaše dieťa nosiť dlhšie, ako len jednu sezónu. Kvalitné značky oblečenia si dávajú záležať, okrem materiálov, aj na strihoch a krajčírskom prevedení. Dobre padnúci strih urobí z oblečenia skutočne nadčasový kúsok, ktorý dieťa dokáže ponosiť niekoľko sezón a pritom v ňom nevyzerá „utopene“ alebo „vyrastene“. Pri severských značkách oblečenia si týmto môžete byť istí.

V našom rodinnom concept store Little Hipster shop predstavujeme rodičom škandinávske značky oblečenia, ktoré sú tiež často rodinnými firmami s jasným konceptom – prinášať deťom kvalitné oblečenie, vyrobené za fair-trade podmienok s dôrazom na ekologickú pridanú hodnotu a udržateľnosť.

Naše tipy na kvalitné, funkčné a dizajnové zimné oblečenie pre vaše ratolesti od tých najmenších až po školákov

Zimná bunda LIEWOOD PALLE s kapucňou je ľahučká a pritom poctivo vyplnená perím. Má vodný stĺpec 12 000 mm a priedušnosť 8 000 g/m2/24h, čím sa radí medzi skutočne kvalitné funkčné bundy. Vyrobená je z recyklovaného polyesteru s povrchovou úpravou Bionic finish ECO, čo je ekologická impregnácia najvyššej kvality bez obsahu fluorokarbónov, ktoré sú pre detský organizmus toxické.

Zimná bunda LIEWOOD PALLE

Inou verziou zimnej bundy LIEWOOD je obojstranný model PALOMA, ktorý ocení každý praktický rodič. Bunda je vodoodolná, vetruvzdorná, priedušná a vyrobená z materiálu, ktorý odpudzuje nečistoty. Dobre padnúci strih a možnosť nosiť bundu z oboch strán s rôznym dizajnom je ďalším praktickým plusom pre viac využití jedného kúska v detskom šatníku. Má rovnaké funkčné vlastnosti ako bunda PALLE.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December
  • Registrácia

Registrácia

Už máte účet?
Prihláste sa namiesto toho Alebo Reset hesla