LETO EŠTE NEKONČÍ. AKO CHRÁNIŤ DETI PRED SLNEČNÝM ŽIARENÍM?

On: comment Comment: 0 favorite Hit: 1566

Druhý prázdninový mesiac býva počasím premenlivý, no teploty aj tieto dni atakujú tridsiatky. To sú tropické teploty a silné slnečné žiarenie, pred ktorým treba jemnú a citlivú pokožku detí skutočne starostlivo chrániť. Slniečko máme všetci radi, ale môže nám aj uškodiť. Prečítajte si naše tipy, ako zabezpečiť ochranu detí.

OBLEČENIE A MATERIÁLY

Vieme, že to od nás počúvate dokola, ale práve v kvalitných a bezpečných materiáloch tkvie základ ochrany detskej pokožky nielen pred slnečným žiarením. V tomto prípade oblečenie plní mechanickú ochranu pokožky pred slnkom. Zakryté, oblečené telo nie je priamo vystavené žiareniu. Samozrejme, počas leta sa radšej obliekame málo, no práve kvalitné materiály nám poskytujú želaný komfort a niektoré môžu dokonca chladiť. Bavlna a jej prirodzené vlastnosti poskytujú UV ochranu pre pokožku v hodnotách SPF 8-15.

Pri výbere oblečenia pre vaše dieťatko v horúcich letných dňoch voľte skôr biele a svetlé farby. Tie obsahujú rozjasňovače, ktoré majú opäť o niečo vyššiu UV ochranu, ako tmavé látky.

Spomedzi materiálov má najvyššiu UV ochranu špeciálne upravený polyester. Tu by sme radi upozornili, že preferujeme recyklovaný polyester, ktorý nám v horúcich dňoch vynikajúco slúži ako ideálny plavkový materiál. Nevyberáme oblečenie z polyesteru na bežné, denné nosenie, pretože sa v ňom pokožka nepríjemne potí.

PLAVKY S DLHÝM RUKÁVOM AKO EXTRA OCHRANA

Plavky z recyklovaného polyesteru majú ochranu proti UV žiareniu 40 – 50, čo považujeme za najvyššiu možnú ochranu. Ďalšou výhodou tohto materiálu je, že rýchlo schne, čo je počas pobytu pri vode veľmi praktické.

Pre maximálnu ochranu detskej pokožky pred slnečným žiarením sú stávkou na istotu plavky s dlhým rukávom pre ochranu celého hrudníka, ramien, rúk a krku dieťaťa. Alebo voliť môžete aj overalové detské plavky. Tento strih plaviek má dlhšiu spodnú časť pre ochranu stehien. Pre lepšiu manipuláciu pri obliekaní a vyzliekaní plaviek majú všetky na chrbte všitý praktický zips.

V ponuke Little Hipster shop nájdete tieto plavky od vašich obľúbených značiek LIEWOOD a KONGES SLOJD v rôznych prevedeniach, krásnych dizajnoch a strihoch ako pre dievčatá, tak aj chlapcov.

CERTIFIKÁTY KVALITY A STAROSTLIVOSŤ

Aj pri plavkách sledujeme certifikáty kvality a bezpečnosti materiálov. Tie nám dávajú informáciu nielen o garantovanej ochrane proti UV žiareniu, ale aj o odolnosti materiálu voči chlórovej vode a tak aj vyššej životnosti plaviek. Ruka v ruke s týmito špeciálnymi vlastnosťami materiálov, ide aj správna starostlivosť o plavky. Tie po kúpaní v mori alebo bazéne zakaždým preperieme v rukách, v čistej vode a nesušíme ich na priamom slnku. Pracím práškom bez aviváže a na jemnom programe stačí plavky oprať až po návrate z dovolenky. Vďaka prepracovaným strihom plaviek a vašej správnej starostlivosti o ne, ich budú môcť deti nosiť viac letných sezón a následne „dediť“ po sebe ako nové. A to je predsa princíp udržateľnosti, o ktorý sa v našich životoch snažíme.

OCHRANA HLAVY, TVÁRE A NOŽIČIEK DETÍ

Okrem ochrany detského telíčka pred slnečným žiarením, je veľmi dôležité myslieť aj na ochranu hlavy, aby sme zabránili prehriatiu a úpalu. Správne zvolená pokrývka hlavy počas horúceho letného počasia by mala mať šilt a predĺžený zadný diel pre ochranu krku. Čo sa týka materiálu, v našom obchodíku nájdete aj klobúky pre deti z plavkového materiálu, ktoré tiež poskytujú ochranu proti UV žiareniu alebo bavlnené čiapky.

Topánky do vody poskytujú deťom pohodlný pohyb po horúcom piesku, v kamienkovom mori či na klzkom povrchu pri bazéne, no zároveň chránia detské priehlavky pred spálením. Práve tenká pokožka na detských priehlavkoch patrí medzi najrizikovejšie miesta na tele.

V rámci maximálnej ochrany pred slnečným žiarením, myslíme aj na správne zvolené slnečné okuliare už od najmenších detičiek. Slnečné žiarenie je počas pobytu pri vode násobne silnejšie a tak určite nepodceňujte ani ochranu očí.

KOZMETIKA

Správne zvolená detská kozmetika s ochranou proti UVA a UVB slnečnému žiareniu je základ výbavy každej rodinnej lekárničky počas leta. Vami aj nami obľúbená talianska kozmetika Linea Mamma Baby má vo svojom portfóliu opaľovacie emulzie s SPF 50 alebo 30, ľahko sa aplikujú a natierajú na pokožku. Okrem maximálnej ochrany detskej pokožky je táto kozmetika šetrná aj k podmorskému svetu, pretože sa rozhodli postupovať v súlade s Hawaiskou zmluvou o koraloch, ide o slnečné filtre novej generácie Eco Reef, ktoré sú účinejšie a zároveň bezpečnejšie. Linea Mamma Baby nepoužíva pri výrobe svojich produktov parabény, farbíva a PEG, taktiež sú produkty tejto značky testované na prítomnosť ťažkých kovov ako chróm, nikel a kobalt a nie sú testované na zvieratách.

NÁŠ ULTIMÁTNY TIP do rodinnej lekárničky na dovolenku je tento malý šikovný krémik – konkrétne balzam na pery Balsamo Sole Labiale Baby SPF 50, ktorý však môžete aplikovať aj na pokožku nosa, líc a uší, ktoré vystupujú z tváre a sú tak náchylnejšie na spálenie.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December